072-3305673 ליצירת קשר

פינוי שוכר מדירה

למעשה, רוב תביעות פינוי המושכר נולדות כבר בכריתת הסכם השכירות. רבים מבעלי הנכסים אינם טורחים לערוך את הסכם השכירות אצל עורך דין פינוי שוכר ובוחרים לעשות שימוש בנוסח של הסכם שכירות שהם הורידו מרשת האינטרנט או ממקור אחר, בנוסח שפעמים רבות אינו מתאים לתנאי הסכם השכירות.

אמנם, גם במקרים בהם הסכם השכירות נערך ע"י עו"ד הבקיא בתחום, יכול להתעורר מצב של שוכר בעייתי שלא משלם דמי שכירות, אולם אם הסכם השכירות נערך כדבעי ומבוצעות בדיקות בסיסיות קודם לחתימה לגבי טיב השוכרים, הסיכוי כי יתברר בסופו של דבר שמדובר בשוכרים בעייתיים כמעט ואינו קיים.

המקרים הנפוצים ביותר של תביעות לפינוי מושכר הם:

 1. אי תשלום דמי השכירות באופן מלא או חלקי.
 2. סירוב השוכר להתפנות מהנכס המושכר בסיום תקופת השכירות.

לבעל מושכר אסור לפנות שוכר שלא באמצעות תביעה לפינוי מושכר

חוזה שכירות מגיע לקיצו באחת מהאפשרויות הבאות:

 • עם הגיע תקופת השכירות הנקובה בהסכם השכירות לקיצה.
 • כאשר השוכר מצבע הפרה יסודית של הסכם השכירות שהנה בעיקר אי תשלום דמי שכירות ו/או תשלומים שוטפים הרובצים על הדירה.
 • במצב בו השוכר ביצע הפרה שאינה הפרה יסודית, אך היא הופכת ליסודית לפי הוראות הדין.

בשנים הרבות בהם אני מגיש פעם אחר פעם תביעה לפינוי מושכר – שמעתי מפי בעלי הדירות, לקוחותיי, על דרכים ורעיונות מגוונים ויצירתיים לצורך פינוי השוכר מהדירה, אולם, כל הרעיונות ששמעתי, אינן לפי הדין ולכן הן אסורות בתכלית האיסור לביצוע. הדין קובע כי אסור לבעל הדירה לבצע דין עצמי! הרעיון שמאחורי עקרון זה הנו כי הגורם היחיד המוסמך לקבוע אם הסכם השכירות הופר ואם לבעל הדירה עומדת הזכות לפינוי דייר מהדירה הוא לבית המשפט ולכן, רק בית המשפט רשאי להורות על פינוי המושכר וגם אז – לא ניתן לבצע את הפינוי בעצמנו אלא על ידי הכלים שמוענקים לנו במסגרת הליכי ההוצאה לפועל.

פינוי שוכר מדירה זו המקצועיות שלנו! השאירו פרטים כבר עכשיו

  שדה חובה

  שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

  שליחה

  בית המשפט: דין עצמי לפינוי מושכר אינו מקובל ואינו לגיטימי!

  בית המשפט דן זה מכבר מסוגיות מעין אלא וקבע כי מדובר במעשים כוחניים מצד המשכיר ופגיעה בזכויות השוכר בהתנהגות שאינה מקובלת ובחוסר תום לב. בית המשפט אף חייב את המשכיר (!) בתשלום פיצויים לשוכר בגין האופן “הכוחני” בו נהג תוך עשיית דין עצמי. (ראה לעניין זה": ת”א (ירושלים) 12058/07 גודניאן נגד דדוש (מאגר משפטי נבו)). פסק הדין עסק אמנם בניתוק זרם החשמל למושכר, אולם הוא תקף לכל פעולה הנובעת מעשיית דין עצמי.

  אציין כי מעבר לחלק המשפטי, עשיית דין עצמי עלולה לגרום לשלל מצבים קיצוניים שמרבית המשכירים הנורמטיביים שיבקשו להימנע מהם במודע, עלולים למצוא את עצמם נגררים אליהם כמו: אלימות בין הצדדים, ניבולי פה, איומים ועוגמת נפש. נתקלתי אף במצב שבו המשכיר, הוא שמצא את עצמו "מבלה" לילה במעצר על לא עוול בכפו בשל תלונת השוכרות על הטרדה ו/או תקיפה כלפיו שעה שהגיע לבקש את דמי השכירות המגיעים לו.

  מאפייני ההליך המהיר של פינוי מושכר

  תביעה לפינוי מושכר מתאפיינת בכך שהיא עוסקת רק בפינוי השוכר מהמושכר כאשר יתר הטענות הכספיות נשמרות לתביעה בהליך נפרד. המטרה היא ליעל את ההליך הדיוני ולגרום לכך שניתן יהיה לדון ולהכריע בתביעה באופן מהיר.

  מחבר המאמר: עו”ד מוטי גולן
  עו”ד מוטי גולן הוא מייסד המשרד והוא בעל ניסיון עשיר בהתנסות מעשית בעלת הצלחות רבות בתחום המקרקעין
  השוכר לא מתפנה? לייעוץ ראשוני